Sensata EZE240A12
Relay; SSR; Zero-Switching; SPST-NO; Cur-Rtg 12A; Ctrl-V 24AC; Vol-Rtg 24-280AC; 4 Pin
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
TodayComponents
供应链
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date1996-04-09
相关零件
Schneider Electric70S2-04-C-12-N
Relay; SSR; Zero-Switching; SPST-NO; Cur-Rtg 12A; Ctrl-V 3-30DC; Vol-Rtg 24-280AC
Schneider Electric70S2-04-C-12-S
Schneider Electric70S2-05-C-12-S
SPST-NO Solid State Relay Screw Panel Mount, Zero Crossing Triac, 12 A, 30 V dc
Sensata /CrydomEZ240D12
EZ Series 12 A 280 V DC Control SCR Output Solid State Relay Panel Mount
SensataLS240D12
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 DC RoHS Compliant Solid State Relay 80C 24V 31mm 0.015A
Teledyne RelaysSTH24D12
Relay SSR 13mA 32V DC-IN 12A 280V AC-OUT 4-Pin
描述
Solid State Relays - Industrial Mount PM SSR, 240Vac/12A , 18-36Vac In, ZC
Relay SSR 10mA 36V AC-IN 12A 280V AC-OUT 4-Pin
Description Solid State Panel Mount Relay Control Voltage Range:18VAC to 36VAC Operating Voltage Range:24Vrms to 280Vrms Load Current:12A Isolation Voltage:4000Vrms Control Voltage Type:DC Relay Terminals:Quick Connect Contacts:SPST-NO