Sensata DRA1-CMX200D3
Relay Ssr 15MA 10V Dc-in 3A 200V Dc-out
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页14 年前
Datasheet5 页9 年前
JRH Electronics
Sager Electronics
Electro Sonic
Farnell
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2010-05-05
相关零件
SensataCMX200D3
CMX Series 3 A 200 V DC Control Solid State Relay PCB Mount - SIP-4
Sensata /CrydomDRA1-CMXE200D3
SOLID STATE RELAY, 300 VDC/3 A OUTPUT, 20-28 VDC INPUT, DIN, DRA1-CMX SERIES
SensataCMXE200D3
SPST Solid State Relay Through Hole PCBMount, DC MOSFET, 3 A, 28 V dc
LittelfuseCPC1927J
Relay SSR 100mA 1.4V DC-IN 15A 250V AC-OUT 4-Pin ISOPLUS 264 Tube
Solid State Relay |Omron Industrial Automation G3H-203SLN DC24
Solid State Relay Rohs Compliant: Yes |Omron Industrial Automation G3H-203S DC3-28
描述
Solid State Relays - Industrial Mount DIN Mt 200 VDC/3A out 3-10 VDC input
SCREW UL; CE 8536.69.40.40 MODULAR TERMINAL BLOCK Solid State Relay 200V 3A
SSR RELAY DIN RAIL MOUNT 10MM 200VDC/3A 3-10VDC IN FET O
Solid State Relay; Control Voltage Type:DC; Control Voltage Range:3VDC to 10VDC; Operating Voltage Range:1VDC to 200VDC; Peak Surge Current:30A; Load Current:3A; Relay Terminals:Cage Clamp; Control Voltage Max:10V ;RoHS Compliant: Yes
Manufacturer Crydom Part No: DRA1-CMX200D3 RoHS: Yes Output Type: DC I/O Isolation Voltage: 2500(RMS) V Family: DRA1 CMX Input Type: DC Supplier_Package: N/A Packaging: N/A Input Voltage: 3 - 10 V Maximum Output Current: 3 A Circuit Arrangement: