Sensata DRA1-CMX100D6
Relay Ssr 15MA 10V Dc-in 6A 100V Dc-out
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页14 年前
Datasheet5 页9 年前
JRH Electronics
Sager Electronics
Electro Sonic
Farnell
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2010-05-05
相关零件
SensataCMX100D6
CMX Series 6 A 100 V DC Control Solid State Relay PCB Mount - SIP-4
Solid state relay single phase [Crydom] DRA1-CMXE100D6 Solid state relay single phase
Sensata /CrydomEL100D5-24
SPST SOLID STATE RELAY TAB PANEL MOUNT DC MOSFET 5 A 27 V DC
LittelfuseCPC1718J
SSR RELAY SPST-NO 6.75A 0-100V / Solid State SPST-NO (1 Form A) ISOPLUS264™
LittelfuseCPC1918J
Relay SSR 100mA 1.4V DC-IN 15A 100V Automotive 4-Pin(4+Tab) ISOPLUS 264 Tube
描述
Solid State Relays - Industrial Mount DIN Mt 100 VDC/6A out 3-10 VDC input
SSR RELAY DIN RAIL MOUNT 10MM 100VDC/6A 3-10VDC IN FET O
Solid State Relay DC 100V 6A DIN-Rail
Solid State Relay; Control Voltage Type:DC; Control Voltage Range:3VDC to 10VDC; Operating Voltage Range:1VDC to 100VDC; Peak Surge Current:100A; Load Current:6A; Relay Terminals:Cage Clamp; Control Voltage Max:10V ;RoHS Compliant: Yes
SSR, DIN RAIL MOUNT, 100VDC, 10VDC, 6A; Contact Configuration: SPST-NO; Load Current: 6A; Operating Voltage Max: 100VDC; Relay Mounting: DIN Rail; Relay Terminals: Cage Clamp; Switching Mode: -; Operating Voltage Min: 1VDC; Product Range: -
Manufacturer Crydom Part No: DRA1-CMX100D6 RoHS: Yes Output Type: DC I/O Isolation Voltage: 2500(RMS) V Family: DRA1 CMX Input Type: DC Supplier_Package: N/A Packaging: N/A Input Voltage: 3 - 10 V Maximum Output Current: 6 A Circuit Arrangement: