Sensata DRA-CN024D24
Sensata Crydom DRA-CN024D24 SSR Relay Assembly DIN Rail Mount 24VDC 6mm
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页14 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Electro Sonic
Master Electronics
供应链
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2011-11-09
相关零件
SensataCN024D05
TRANSISTOR OUTPUT SSR 8541.40.95.00 DC RoHS Compliant Solid State Relay 80C 3V 15mm 0.01A
SensataCN024D24
TRANSISTOR OUTPUT SSR 8541.40.95.00 DC RoHS Compliant Solid State Relay 80C 15V 15mm 0.007A
SensataCN024D60
Relay SSR 3mA 72V DC-IN 3.5A 24V DC-OUT 4-Pin Mini-SIL
PanasonicAQV251G
Relay SSR 50mA 1.5V DC-IN 3.5A 30V AC/DC-OUT 6-Pin PDIP Tube
Relay SSR 4.5mA 24V DC-IN 3A 24V DC-OUT 5-Pin
Relay SSR 20mA 1.48V DC-IN 2A 20V AC/DC-OUT 6-Pin SOP Stick
描述
Solid State Relays - Industrial Mount CN024D24 SSR/DRSCN24 Skt Assy
Solid State Relay DIN Rail Panel Mount,DC, 3.5 A, 30 V dc
Relay SSR 9mA 30V DC-IN 3.5A 24V DC-OUT
Manufacturer Crydom Part No: DRA-CN024D24 RoHS: Unknown Output Type: DC I/O Isolation Voltage: 2500 V Family: DRA-CN024D24 Input Type: DC Supplier_Package: N/A Packaging: N/A Input Voltage: 15 - 30 V Maximum Output Current: 3.5 A Circuit Arrangeme
SSR, DIN RAIL ASSY, 240 VOLTS; Control Voltage Range:15V DC to 30V DC; Operating Voltage Range:0V DC to 24V DC; Contact Configuration:SPST-NO; Load Current:3.5A; Switching Mode:Zero Crossing; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Contact Configuration:1NO; Control Voltage Type:DC; Input Voltage Max:24V; Peak Surge Current:9A; RMS Load Voltage Max:24V; RMS Load Voltage Min:0V; Terminal Type:Cage Clamp