Sensata DP4RSB60E60
Relay SSR 2mA 32V DC-IN 60A 48V DC-OUT 8-Pin
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2011-06-14
相关零件
Sensata /CrydomDP4R60E60
CONTACTORS SOLID STATE REVERSING DIN RAIL PANEL MOUNT SCREW 60A 32 VDC DP SERIES
SensataDP4R60D60
Relay SSR 20mA 15V DC-IN 60A 48V DC-OUT 4-Pin
Sensata /CrydomDP4RSC60D60B2
CONTACTORS SOLID STATE REVERSING 60A 0.8 SOFT START 0.2 BRAKE 15V DP SERIES
Solid State Relay, 1 Phase, Screw Clamp, DIN Rail & Screw, Phototriac
RELAY; SSR; ZERO-SWITCHING; CUR-RTG 75A; CTRL-V 100-240AC; VOL-RTG 24-240AC; SCREW
RELAY;SSR;ZERO-SWITCHING;CUR-RTG 75A;CTRL-V 5-24DC;VOL-RTG 24-240AC;SCREW
描述
SOLID STATE CONTACTOR DC REVERSING; Control Voltage Range:18VDC to 32VDC; Operating Voltage Range:1VDC to 48VDC; Load Current:60A; Switching Mode:DC Switch; Relay Terminals:Screw; Control Voltage Type:DC; Isolation Voltage:2.5kV
CONTACTORS, SS/SS 48V 60A 32VDC CTL; Supply Current:25mA; Supply Voltage:32V DC; Operating Voltage:48V; Load Current Inductive:15A; Load Current Resistive:60A; Contactor Direction:Reversing; Relay Mounting:Panel; Operating Temperature Max:80°C; Operating Temperature Min:-30°C