Sensata DP4RSB60E20B
Relay SSR 2mA 32V DC-IN 20A 48V DC-OUT 8-Pin
数据表和文档
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2011-06-14
相关零件
Sensata /CrydomDP4R60D20
Ssr Reversing Contactor, Panel Mount, 48Vdc/20A, |Sensata/crydom DP4R60D20
Sensata /CrydomDP4R60E20
CONTACTOR SOLID STATE REVERSING DIN RAIL PANEL MNT SCREW 20A 13-32 VDC DP SERIES
SensataDP4R60D20B
Relay SSR 20mA 15V DC-IN 20A 48V DC-OUT 8-Pin
描述
SOLID STATE CONTACTOR DC REVERSING; Control Voltage Range:18VDC to 32VDC; Operating Voltage Range:1VDC to 48VDC; Load Current:20A; Switching Mode:DC Switch; Relay Terminals:Screw; Control Voltage Type:DC; Isolation Voltage:2.5kV
CONTACTORS, SS/B 48V 20A 32VDC CTL; Supply Current:25mA; Supply Voltage:32V DC; Operating Voltage:48V; Load Current Inductive:13A; Load Current Resistive:20A; Contactor Direction:Reversing; Relay Mounting:Panel; Operating Temperature Max:80°C; Operating Temperature Min:-30°C