Sensata CN048D05
TRANSISTOR OUTPUT SSR 8541.40.95.00 DC RoHS Compliant Solid State Relay 80C 3V 15mm 0.004A
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet6 页8 年前
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-56.38%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Sensata CN048D05 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
SensataCN048D24
TRANSISTOR OUTPUT SSR 8541.40.95.00 DC RoHS Compliant Solid State Relay 80C 16V 15mm 0.005A
SensataCN048D60
Relay SSR 3mA 72V DC-IN 0.1A 48V DC-OUT 4-Pin Mini-SIL
Relay SSR 50mA 1.3V DC-IN 0.07A 60V AC/DC-OUT 4-Pin SOP Stick
LittelfuseCPC1017N
CPC1017N Series SPST (1 Form A) 100 mA 60 V Solid State Relay SMT - SOIC-4
LittelfuseCPC1017NTR
Solid State Relays (SSR); CPC1017NTR; LITTELFUSE; 2.18 mm; SOP; Surface Mount; Yes
Relay SSR 20mA 1.3V DC-IN 0.12A 48V AC/DC-OUT 4-Pin USOP T/R
描述
Solid State Relay Through Hole PCB Mount, Zero Crossing, 100 mA, 12 V dc
Relay SSR 4mA 12V DC-IN 0.1A 48V DC-OUT 4-Pin Mini-SIL
Solid State Relays - PCB Mount 48VDC/0.1A, 5VDC i nput, 6mm SIP SSR
SSR, SIP, 48VDC/0.1A, 5VDC INPUT; Control Voltage Type:DC; Input Voltage:0V DC to 48V DC; Contact Configuration:SPST-NO; Load Current:100mA; Load Voltage Range:3V DC to 12V DC; Switching Mode:Zero Crossing; Relay Terminals:Through Hole; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Contact Configuration:N/O; Current Rating:4mA; Input Voltage:5V; Terminal Type:Cage Clamp
Manufacturer Crydom Part No: CN048D05 RoHS: Unknown Output Type: DC I/O Isolation Voltage: 3750 V Family: CN048 Input Type: DC Supplier_Package: Mini SIL Packaging: N/A Input Voltage: 3 - 12 V Maximum Output Current: 0.1 A Circuit Arrangement: N/