Sensata PF240D25
PF Series 25 A 280 V Zero Cross DC Control Solid State Relay Through Hole -SIP-4
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
Upverter
Sensata /Crydom
Electro Sonic
SOS electronic
供应链
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date1996-08-14
相关零件
SensataPFE240D25
Solid State Relay (SSR) SPST-NO (1 Form A) 12V-280V Load 25A 15-32VDC SIP-4
Sensata /CrydomD2425
Relay; SSR; Zero-Switching; SPST-NO; Cur-Rtg 25A; Ctrl-V 3-32DC; Vol-Rtg 24-280AC
Sensata /CrydomA2425E
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 Tin (Sn) AC Solid State Relay 80C 18V 33mm 0.024A
Schneider ElectricW6225DTX-1
Relay SSR 2mA 32V DC-IN 25A 280V AC-OUT 6-Pin
Schneider Electric6225AXXSZS-DC3
Solid State Relay Industrial Mount 6000 SSR SCR SPST-NO 25A
Schneider Electric70S2-03-C-25-S
Relay; SSR; Zero-Switching; SPST-NO; Cur-Rtg 25A; Ctrl-V 3-30DC; Vol-Rtg 24-280AC
描述
Relay;SSR;Zero-Switching;Ctrl-V 5DC;Vol-Rtg 12-280AC;PCB/PCB Mnt;Solder;4 Pin
Solid State Relay 15mA 15V DC-IN 25A 280V AC-OUT 4-Pin SIP Module
Relay SSR 4VDC 25A SPST-NO 12 to 280VAC 4-Pin SIP
Solid State Relay Z-Vers. 280V 25A SIP4
RELAY, SOLID STATE, 240VAC; Series:PF; Control Voltage Type:DC; Max Load Current RMS:25A; Min Load Current RMS:0.06A; Current, Surge:250A; Voltage, Load RMS Max:280V; Voltage, Load RMS Min:12V; Terminal Type:Through Hole; Control Current Typ:15mA; External Depth:22.8mm; External Length / Height:34.3mm; Load Current:25A; Max Load Current:25A; Min Load Current:0.06A; Output Type:SCR; Voltage, Blocking:600V; Voltage, Control DC Max:15V; Voltage, Control DC Min:3V; Voltage, Isolation:4000V; Width, External:43.2mm