Schneider Electric ZB4BW0B11
Schneider Complete Body/contact Assembly And Light Block, Metal, Universal Led, 1NO, 24VAC/DC
Production
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet122 页19 年前
Datasheet4 页0 年前
Farnell
Burklin Elektronik
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.41%
供应链
Introduction Date2026-03-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Carling Technologies632152-2B-3E
Switch Rocker ON None OFF SPST Quick Connect Flat Rocker 12A 250VAC 372.85VA 100000Cycles
Carling TechnologiesLRR112-2B-KN
Rocker Switch; Round; Illuminated; RR/LRR Series
HoneywellMR93-122BJ
Rocker Switch, SPST, Momentary, Quick Connect Terminal, Rocker Actuator, Panel Mount
Carling TechnologiesLRR112-1B-JN
Switch;Rocker;SPDT;ON-NONE-OFF;Rnd;Illum;125V Neon;Amber;No Legend;10A;125VAC;QC | Carling Technologies LRR112-1B-JN
HoneywellV7-1B37D8
Switch Snap Action N.C. SP Plunger Quick Connect 11A 277VAC 250VDC 1.47N Screw Mount
SWITCH, TOGGLE, SEALED, SPST, ON-OFF, STD ACTUATOR, NON-ILLUM,6A,250VAC, SOLDER/QC
描述
LED Lamp; Forward Current:18mA; Forward Voltage:24V; Mounting Hole Dia:22mm; Operating Temperature Range:-25°C to +70°C; Color:White; LED Color:White; Leaded Process Compatible:No; Peak Reflow Compatible (260 C):No ;RoHS Compliant: No
LIGHT BLOCK, 1 POLE, 6A, 120VAC, WHITE; Switch Terminals: Screw; No. of Poles: 1 Pole; Contact Current Max: 6A; Contact Voltage AC Max: 120V; For Use With: Schneider Harmony XB4 Series Actuators; Contact Voltage DC Max: -; Pro
Schneider Electric, ZB4BW0B11, Complete Body/Light Block/Contact Assembly, Slow Break, Series: ZB4, 22 mm Dia Size, LED Lamp, 600 V AC, Screw Terminal, Flush Mounting, Silver Alloy, White, 1.18 in W x 1.85 in H Dimensions