Schneider Electric XPSAR351144P
Safety Relay; Outputs: 7; Aux: 2 Relay; 4 Solid State; Solid State Light Curtain
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页9 年前
Datasheet536 页16 年前
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
TodayComponents
供应链
Country of OriginIndonesia
Introduction Date2019-05-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2020-10-30
LTD Date2021-05-05
描述
Electromechanical Relay 7PST-NO/DPST-NC 10A 24VDC 115VAC 50Ohm DIN Rail
; Contact Current Max:20mA; Contact Voltage DC Nom:24V; Contact Configuration:7NO; Relay Mounting:DIN Rail; External Height:66mm; External Width:114mm; External Depth:90mm ;RoHS Compliant: Yes
SAFETY RELAY, 7PST-NO, 2A; Coil Voltage: 24VDC; Contact Configuration: 7PST-NO; Product Range: XPSAR series; Relay Mounting: DIN Rail; Contact Current: 2A; Relay Terminals: Screw; Contact Voltage AC Nom: -; Contact Voltage DC N