Schneider Electric 9050JCK70V20
Time Delay Relay Type 9050, Multi-function, DPDT, 120VAC/110VDC, Jck Series
Production
数据表和文档
Newark
Datasheet1 页0 年前
Datasheet11 页12 年前
Electro Sonic
element14 APAC
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2026-01-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
TE Connectivity8-1393113-7
Power Relay 24VDC 10A DPDT(38.9x35.7x48.4)mm Socket
Relay;E-Mech;DPDT;Ctrl-V 24DC;10A;220VDC;Socket Mount;8 Pin Octal;MK-S Series
TE Connectivity2-1393104-5
10ms 15ms 10A 240V@AC 2 Form C (DPDT-NO, NC) 2.25K¦¸ 17.5mA 240V 120V , 35.71mm*35.71mm*50.8mm
Electromechanical Relay 120VAC 1.7KOhm 20A DPDT (60.5x35.38x62.51)mm Flange Power Relay
Electromechanical Relay DPDT 10A 24VDC 650Ohm Through Hole
Relay;E-Mech;DPDT;Ctrl-V 24AC;10A;250VAC;Socket Mount;8 Pin Octal;MK-S Series
描述
Time Delay Relay 120VAC 10A DPST-NO/DPST-NC(44x91x60)mm Socket
SQUARE D 9050JCK70V20 Time Delay Relay,120VAC,10A,DPDT
Schneider Electric Multi-Function Timer; 120VAC / 110VDC; 0.05s - 999h Time Range; DPDT; 10A; 11-Pin Mount; Onboard Adjustment
TIME DELAY RELAY, DPDT, 999MIN, 240VAC; Contact Voltage VDC:-; Time Min:0.05s; Time Max:999min; Product Range:9050JCK Series; Contact Configuration:DPDT; Contact Current:10A; Relay Mounting:Socket; Contact Voltage VAC:240V RoHS Compliant: Yes
Square D 9050JCK70V20 Timing Relay Brand: Square D. Part Number: 9050JCK70V20. Square D Timing Relay, Type JCK, Series: 9050, Operation Mode: On-Delay, 240 VAC, 10 A, 1/2 hp, 11 Pins, 2NO-2NC/DPDT, 1 to 999 min, 120 VAC Coil, Tubular, -18 to 150 deg F, Socket Mount, 44 mm W x 60 mm D x 91 mm H. Additional Description: SQD -9050JCK70V20 TIMER RELAY 120VAC 10A TYPE JCK. Catalog Description: Timer, Harmony 9050 JCK, multifunction, programmable, 0.5 second to 999 hours, 10A, 240V AC, 120V AC/110V DC..