Schneider Electric 70-784D14-1
Socket, Se Relays General Purpose Relay Accessory, 4PDT, 16A, 300 V, 14 Pins
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页8 年前
Farnell
Master Electronics
Lectro Components
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+22.37%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2017-07-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
Schneider Electric Socket; 14-Blade; Screw Terminal; for 784XDX Relays; DIN Rail or Panel Mount
Relay Sockets and Accessories CLASS 78 SCR TERM
Relay Socket SKT Screw ST Panel Mount
70-784D14-1, Schneider Electric-Legacy Relays
RELAY SOCKET, 14-PINS, 16A; Socket Mounting:DIN Rail, Panel; Socket Terminals:Screw; No. of Pins:14Pins; Current Rating:16A; Voltage Rating:300V; Product Range:-; Accessory Type:Relay Socket; For Use With:Magnecraft 784
MAGNECRAFT 70-784D14-1 Socket, 14 Pin, DIN Rail/Panel, 300V, 16A. More details: Relay Socket, Square, Number of Pins 14, Voltage 300V, Mounting DIN Rail/Panel, Socket Code F, Terminals Screw Clamp, Length 3.33 In., Width 1.96 In., Depth 1.18 In., Standards CE, CSA, RoHS, UL Recognized