TE Connectivity RN242-6-02-1M8
Common Mode Chokes / Filters 6A 1.8mH 20mOhm Vertical Choke
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页0 年前
element14 APAC
Electro Sonic
TME
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginThailand
Introduction Date2016-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Common Mode Chokes Dual 190Ohm 100MHz 5A 20mOhm DCR SMD Embossed T/R
Choke, Common Mode, 250 Ohm, 5 A, 5mm x 5mm x 2.35mm
Common Mode Chokes Dual 150Ohm 100MHz 5A 0.02Ohm DCR SMD T/R
TE ConnectivityRN142-6-02-1M8
Common Mode Chokes / Filters 6A 1.8mH 20mOhm Horizontal Choke
TE ConnectivityRS514-4-02
SCHAFFNER RS514-4-02 Surface Mount Power Inductor, RS514 Series, 8 H, 4 A, 0.02 ohm, 22 MHz
Wurth Elektronik74461240004
WE-LF Common Mode Power Line Choke
描述
Common Mode Chokes Dual 1800uH 10kHz 6A 0.02Ohm DCR Thru-Hole
Filter, Common Mode, 1.8Mh, 6A, Rad; Dc Current Rating:6A; Product Range:Rn Series; Inductance:1.8Mh Rohs Compliant: Yes |Schaffner RN242-6-02-1M8
RN242-6-02-1M8 Operating Voltage (Max): 300 VDC Current Rating (Max): 6 A Input Termination Type: PCB Terminal Pollution Degree: PD2 Output Termination Type: PCB Terminal Emc / Rfi Chokes Rn Series | 300 VDC 6 A PCB Terminal PD2 | Part Number: RN242-6-02-1M8 | Internal Number: 816580-SF | TE Connectivity | Schaffner