TE Connectivity FN406-8.4-02
Emc Filter Ultra Compact 1-PH 250VAC 8.4A Pcb Fn 406 Series
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页0 年前
element14 APAC
Electro Sonic
Sager Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-17.18%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginThailand
Introduction Date2001-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
描述
PCB Mount Filter 250VAC, 8.4A, Co
Single Phase EMI Filter, 250V, 50/60HzHz
FN406-8.4-02, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
Power Line Filter, 1Ph, 9.6A/250Vac, Tht; Capacitance:0.1Μf; Voltage Rating:250Vac; Filter Type:1 Phase; Current Rating:9.6A; Filter Terminals:Through Hole; Inductance Min:300Μh; Leakage Current Max:373Μa; Product Range:Fn 406 Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN406-8.4-02