TE Connectivity FN2020A-20-06
Power Line Filter General Purpose EMI 0Hz to 400Hz 20A 250VAC Solder Lug Flange Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页0 年前
Electro Sonic
TME
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+148%
Introduction Date2001-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Emc Filter, General Purpose Filter, 20 A Rohs Compliant: Yes |Schaffner FN2020A-20-06
Power Line Filter 0 Hz to 400Hz 23A 250Vac Screw Chassis Mount
Power Line Filters 20A SAFETY FASTON GENERAL PURPOSE FLTR
SINGLE PHASE CHASSIS MOUNT 20 A FILTER FAST-ON LOW LEAKAGE
SINGLE PHASE CHASSIS MOUNT AP FILTER 250VAC 20A FASTON L
Single Phase EMI Filter, 250V, 50/60HzHz
FN2020A-20-06, TE CONNECTIVITY / SCHAFFNER
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
FN2020A-20-06 Current Rating: 20 A Input Termination Type: FASTON Output Termination Type: FASTON Leakage Current (Max) (120VAC, 60Hz): .04 mA Leakage Current (Max) (250VAC, 50Hz): .07 mA Standard Performance Single Phase Filters Fn2020 & General Purpose Ac/dc Emc/rfi Filter | 20 A FASTON .04 mA | Part Number: FN2020A-20-06 | Internal Number: 800830-SF | TE Connectivity | Schaffner