Samtec TSW-208-11-T-D-RA
Pin Header, Board-to-Board, 5.08 mm, 2 Rows, 16 Contacts, Through Hole Right Angle, TSW Series
Production
数据表和文档
Samtec
Datasheet2 页8 年前
Technical Drawing6 页8 年前
Electro Sonic
Sager Electronics
JRH Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
相关零件
Pin Header, Board-to-Board, 5.08 mm, 2 Rows, 16 Contacts, Through Hole, TSW Series
Pin Header, 5.08mm Pin Pitch, Board-to-Board, 5.08 mm, 2 Rows, 16 Contacts, Through Hole
16pin 4.2mm 2 4.2mm Header,Locking Ramp 9A 900nm 9.6012mm*11mm
Pin Header, Power, Wire-to-Board, 4.2 mm, 2 Rows, 16 Contacts, Through Hole Straight
16pin 4.2mm 2 4.2mm Header,Locking Ramp 13A 2.54¦Ìm 36mm*10.9982mm*19.4mm
描述
Conn Unshrouded Header HDR 16 POS 5.08mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Bulk
Bend insert Tin 16P -55鈩儈+105鈩 5.08mm Double Row Black Phosphor Bronze 2.54mm Push-Pull,P=5.08mm Pin Headers ROHS
.025"" SQ. POST HEADER .100"" (2,54MM)
HEADER, 5.08MM, THT, R/A, 16WAY;
Header, 5.08Mm, Through Hole, Right Angle, 16 Position; Connector Systems:Board-To-Board; Pitch Spacing:5.08Mm; No. Of Rows:2Rows; No. Of Contacts:16Contacts; Contact Termination Type:Through Hole Right Angle Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. TSW-208-11-T-D-RA