Samtec LTH-050-01-G-D-A-K
Board to Board & Mezzanine Connectors 0.50 mm Low Profile Blade & Beam Terminal Strip
Production
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet1 页8 年前
Samtec
Master Electronics
Sager Electronics
Toby Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.68%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
相关零件
Board to Board & Mezzanine Connectors 0.50 mm Basic Blade & Beam Terminal Strip
Conn Board to Board PL 80 POS 0.5mm Solder ST SMD SlimStack™ T/R
Board Stacking Connector, 80 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, Surface Mount Terminal
Headers & Wire Housings 0.635 mm Q Strip High-Speed Ground Plane Terminal Strip
Board to Board & Mezzanine Connectors 0.50 mm Q Strip High-Speed Ground Plane Terminal Strip
Board Connector, 70 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, Surface Mount Terminal, Plug
描述
0.5mm 2 100P Standing paste SMD,P=0.5mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS
Connector, Header, 100Pos, 2Row, 0.5Mm; Pitch Spacing:0.5Mm; No. Of Contacts:100Contacts; Gender:header; Product Range:lth Series; Contact Termination Type:surface Mount; No. Of Rows:2Rows; Contact Plating:gold Plated Contacts; Rohs Compliant: Yes