Samtec FJH-40-D-02.00-4
FFC / FPC Cable, 40 Core, 0.5 mm, Same Sided Contacts, 2 ", 0.051 m"
Production
数据表和文档
Technical Drawing3 页9 年前
Newark
Master Electronics
JRH Electronics
3 个月趋势:
-47.32%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
描述
FFC Jumper Cable 40Conductors 0.05m Tin Plated Copper 60VAC 2.5A
Flat Flexible Cable Jumper Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. FJH-40-D-02.00-4
Cable Assembly 0.05m 0.5mm 40 to 40 POS FFC to FFC Bulk
CABLE ASSEMBLY, FFC -FFC, 40 CORE, 51MM; No. of Cores: 40Core; Pitch Spacing: 0.5mm; Contact Orientation: Same Sided Contacts; Cable Length - Imperial: 0.167ft; Cable Length - Metric: 0.051m; Jacket Colour: -; Product Range: FJ