Samtec FC1-10-01-T-K-TR
FFC & FPC Connectors 1.00 mm Flat Flexible Cable (FFC) Socket Strip
Production
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet1 页8 年前
Datasheet1 页7 年前
Samtec
JRH Electronics
Sager Electronics
Toby Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+2.08%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
相关零件
TE Connectivity487951-6
Conn FPC Connector SKT 6 POS 1mm Solder RA SMD Reel
Conn FPC Connector SKT 40 POS 1mm Solder ST SMD Embossed T/R
Conn FFC/FPC Connector SKT 50 POS 0.5mm Solder ST SMD Easy-On T/R
FFC/FPC Connector Socket 30 Position 0.5 mm Solder Straight Surface Mount Emboss T/R
TE Connectivity2-487951-0
Conn FPC Connector SKT 20 POS 1mm Solder RA SMD Reel
4 Position FPC Connector Contacts, Top 0.039 in Surface Mount, Right Angle
描述
FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS
Conn FFC Connector SKT 10 POS 1mm Solder ST SMD T/R
Connector, FFC, 10POS, 1ROW, 1mm;