Samsung Electro-Mechanics CL21B471JBANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 470 pF, 50 V, ± 5%, X7R, 0805 [2012 Metric]
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet36 页10 年前
Arrow Electronics
Future Electronics
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2003-12-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL21B471KBANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 470 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL21B511KBANNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 510pF, Surface Mount, 0805 inch
Yageo GroupC0805C471K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 470pF X7R 0805 10%
50V 470pF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Smd Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 470 Pf, 10%, X7R, 50 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes
Samsung Electro-MechanicsCL21B471KCANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 470 pF, 100 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
描述
50V 470pF X7R 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, +-15% TC, 470pF, Surface Mount, 0805 inch
Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 470pF 50V X7R 5% SMD 0805 125C Paper T/R
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 50V 470pF ±5% X7R