Samsung Electro-Mechanics CL10C182JB8NNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 1.8nF, Surface Mount, 0603...
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet36 页10 年前
Samsung SCT
Arrow Electronics
Introduction Date2010-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC Surface Mount 0603 1800pF 50 Volts C0G 5%
50V 1.8nF NP0 ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.0018uF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C T/R
50V 1.8nF C0G 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21C182JBFNNNG
Cap Ceramic 0.0018uF 50V C0G 5% SMD 0805 125°C Embossed Plastic T/R
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 1.8nF, Surface Mount, 0603 inch
Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 0.0018uF 50V C0G 5% SMD 0603 125°C Paper T/R
General, Standard, Normal, 125℃, 0603, RoHS