Samsung Electro-Mechanics CL05C1R2CB5NNNC
50V 1.2pF C0G 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet36 页11 年前
Arrow Electronics
Future Electronics
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
0402 1.2 pF 50 V ±0.1 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL05C1R2BB5NNNC
TAIYO YUDENUMK105CG1R2CV-F
Cap, Mlcc, 0402, 50V, C0G, 1.2Pf 0.25Pf, T&r Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden UMK105CG1R2CV-F
50V 1.2pF NP0 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Cap Ceramic 1.2pF 50V C0G 0.25pF SMD 0402 125°C Paper T/R
CAP CER 1.2PF 50V C0G/NP0 0402 / 1.2 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Chip Capacitor (MLCC) 0402 1.2pF ±0.25pF 50V C0G(NP0)
CL05 Series 1.2 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20.83% +Tol, 20.83% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000012uF, Surface Mount, 0402
CL CERAMIC CAPACITOR 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±0.25pF 1.2pF