Samsung Electro-Mechanics CL05B391KB5NCNC
Cap Ceramic 390pF 50V X7R 10% SMD 0402 125°C Cardboard T/R
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页10 年前
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-10-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
50V 390pF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21B391KBANNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 390 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0805 [2012 Metric]
Samsung Electro-MechanicsCL05B391JB5NNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00039uF, Surface Mount, 0402
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 390pF 50volts 5%
Samsung Electro-MechanicsCL10B391KB8NNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 390pF, Surface Mount, 0603 inch
GRM 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X7R ±10% 390pF
KYOCERA AVX04025C391KAT2A
0402 390 pF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
50V 390pF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00039uF, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 50V 390pF ±10% X7R
CAP CER 390PF 50V X7R 0402