Samsung Electro-Mechanics CL05B103JO5NNNC
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.01 uF, 16 V, ± 5%, X7R, 0402 [1005 Metric]
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet36 页10 年前
Arrow Electronics
Future Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
500 µm
500 µm
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2005-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
16V 10nF X7R ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 10nF X7R ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 10nF X7R ±5% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0402 10 nF 25 V ±5% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0402C103K4RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16V 0.01uF X7R 0402 10%
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, +-15% TC, 10nF, Surface Mount, 0402 inch
Samsung Electro-Mechanics
CAP CER 10000PF 16V X7R 0402 / Cap Ceramic 0.01uF 16V X7R 5% Pad SMD 0402 125°C T/R
CL05 Series 10000 pF 16 V ±5 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR CL 16V 10000pF ±5% X7R