Samsung Electro-Mechanics RCS1608F43R2CS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 43.2ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页6 年前
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-03-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
43.2Ω, ±1 %, Chip Resistor, 1/10W(0.1W), 0603/1608 (inch/mm), RoHS
Samsung SCT
RESISTOR, 0603, 43.2OHM, 0.1W, 1/10W, 100PPM, 1%, ANTI-SUL
RES 43.2 OHM 1% 1/10W 0603