Samsung Electro-Mechanics RC1608F7150CS
Res Thick Film 0603 715 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页6 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1996-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-07715RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 715Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 715 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 715Ohm 0.1W 1/10W
Yageo GroupRC0603FR-07681RL
Res Thick Film 0603 681 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
100Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 750 0603 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Res Thick Film 0603 680 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
100mW Thick Film Resistors 卤100ppm/鈩 卤1% 715惟 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 715ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RC 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 715Ohms 0.1W 1/10W
715Ω, ±1 %, Chip Resistor, 1/10W(0.1W), 0603/1608 (inch/mm), RoHS