Samsung Electro-Mechanics RC1608F470CS
Res Thick Film 0603 47 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页6 年前
Arrow Electronics
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.10%
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0603 47 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-1347RL
Yageo GroupRC0603FR-0747RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 47Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-0747RL
Res Thick Film 0603 47 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 0603 49.9 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
100mW Thick Film Resistors 卤100ppm/鈩 卤1% 47惟 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
THICK FILM RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 47ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RC 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 47Ohm ±100ppm/C
47Ω, ±1 %, Chip Resistor, 1/10W(0.1W), 0603/1608 (inch/mm), RoHS
Samsung SCT
RC Series 1608 47 Ohms ±1% 0.1 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
制造商别名
  • Samsung Electro-Mechanics America Inc
  • SAMSUNG ELECTRO-MECH
  • SAMSUNG EM
  • SAMSUNG PASSIVE
  • SAMSUNG ELECTRO
  • SAMSUNGEM
  • Samsung Electronics Co Ltd
  • Samsung Electro-Mechanics America
  • SAMSUNG ELECT
  • SAMSUNG ELECTRONICS
  • SAMSUNG ELECTRO-MECHANIC
  • SEMCO - SAMSUNG ELECTRO MECHAN
  • Samsung Electro-Mechanics GmbH
  • SAMSUNG ELECTRO-MECHNICS
  • SAMSUNG ELECTRONICS AMERICA
  • SAMSUNG (Samsung Electro-
  • SAMSUNG ELECTRONICS CO
  • SAMSUNG ELECTRO-ME
  • SAMSUNGEM (Other)
  • Semco - Samsung Electro M
  • Samsung Electronics Company Limited
  • ELECTRO MECHANICS
  • Samsung Electro-Mechanics Electro-Mechanics
  • MURATA/SAMSUNG ELECTRO-ME
  • SMSNG-ELEC
零件编号别名
该零件可能有以下备用零件编号:
  • RC 1608 F 470 CS