Samsung Electro-Mechanics RC1608F3832CS
Res Thick Film 0603 38.3K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
Introduction Date1996-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-0738K3L
Yageo GroupRC0603FR-0740K2L
Res Thick Film 0603 40.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603FR-0736KL
Res Thick Film 0603 36K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 39.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 40200ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res General Purpose Thick Film 0603 39k Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
描述
100mW Thick Film Resistors 卤100ppm/鈩 卤1% 38.3k惟 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RC 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 38.3kOhms 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 38300ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
38300Ω, ±1 %, Chip Resistor, 1/10W(0.1W), 0603/1608 (inch/mm), RoHS