Samsung Electro-Mechanics RC1608F2490CS
Res Thick Film 0603 249 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
Introduction Date1996-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-07249RL
Yageo GroupRC0603FR-07270RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 270Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 270 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 240 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 240 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Epoxy SMD T/R
Res Thick Film 0603 267 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
100mW Thick Film Resistors 卤100ppm/鈩 卤1% 249惟 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 249Ohm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 249ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
249Ω, ±1 %, Chip Resistor, 1/10W(0.1W), 0603/1608 (inch/mm), RoHS