Samsung Electro-Mechanics RC1608F2372CS
Res Thick Film 0603 23.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1996-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-0723K7L
Res Thick Film 0603 23.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0603FR-0723K7L
Yageo GroupRC0603FR-0722KL
Res Thick Film 0603 22K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0603F22K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.1W, 22000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 22K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
100mW Thick Film Resistors 卤100ppm/鈩 卤1% 23.7k惟 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Chip Resistor 0603/1608 +-1% 23.7 K Ohms 7 T & R
RC 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 23.7kOhms 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 23700ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
23700Ω, ±1 %, Chip Resistor, 1/10W(0.1W), 0603/1608 (inch/mm), RoHS