Samsung Electro-Mechanics RC1608F2213CS
Res Thick Film 0603 221K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页6 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date1996-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-07221KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 221kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-07221KL
Res Thick Film 0603 221K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res General Purpose Thick Film 0603 221k Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Res Thick Film 0603 220K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0603F220K
Res Thick Film 0603 220K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603FR-07240KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 240kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
100mW Thick Film Resistors 卤100ppm/鈩 卤1% 221k惟 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Chip-R, 221K Ohm, 1%, 0603(1608), RoHS, 7''''Reel, 1/10W, Th
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 221000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
221000Ω, ±1 %, Chip Resistor, 1/10W(0.1W), 0603/1608 (inch/mm), RoHS
Samsung SCT
RC Series 1608 221 kOhms ±1% 0.1 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
0603 (1608Metric) 0603 RC 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 221kOhms ±100ppm/C