Samsung Electro-Mechanics RC1005F2210CS
63mW Thick Film Resistors 卤100ppm/鈩 卤1% 221惟 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页6 年前
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-07221RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 221Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 221 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-07240RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 240Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res General Purpose Thick Film 0402 200 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 240 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 200 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Res Thick Film 0402 221 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Molded SMD T/R
Thick Film Chip Resistor 0402/1005 +-1% 221 Ohms 7 T & R Std
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 221ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
221Ω, ±1 %, Chip Resistor, 1/16W(0.0625W), 0402/1005 (inch/mm), RoHS
Samsung SCT
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR RC 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 221Ohm ±100ppm/C
RC Series 1005 221 Ohms ±1% 0.063 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor