Samsung Electro-Mechanics RC1005F1822CS
62.5mW Thick Film Resistors 卤100ppm/鈩 卤1% 18.2k惟 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页6 年前
Arrow Electronics
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.51%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0718K2L
Res Thick Film 0402 18.2K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 18.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402FR-1318K2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 18200ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402FR-0720KL
Res Thick Film 0402 20K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE ConnectivityCRG0402F20K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 20000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
TE ConnectivityCRG0402F18K
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 18kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
RC FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 18.2kOhm 0.063W 1/16W
18200Ω, ±1 %, Chip Resistor, 1/16W(0.0625W), 0402/1005 (inch/mm), RoHS
Samsung SCT
RC Series 1005 18.2 kOhms ±1% 0.063 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor