ROHM UCR10EVHFLR100
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive
数据表和文档
3 个月趋势:
-1.27%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM UCR10EVHFLR100 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-6DSFR10V
Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJS6SFR10V
SMD Chip Resistor, 0.1 Ohm, ± 1%, 250 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, Anti-Sulfur
Res Current Sense Thick Film 0508 0.1 Ohm 1% 1/2W ±150ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJS6SFR11V
Res Thick Film 0805 0.11 Ohm 1% 1/4W ±150ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Res Current Sense Thick Film 0508 0.091 Ohm 1% 1/2W ±150ppm/°C Molded Paper T/R
TE ConnectivityRL73H2BR10FTD
Res Current Sense Thick Film 1206 0.1 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
描述
Res Low Ohmic Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 1/3W 0ppm/°C to 150ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 0.1ohm, 1% +/-Tol, 0,150ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Resistor 0805 100mΩ ±1% 330W 0/+150ppm/℃
Current Sense Res, 0R1, 1%, 330 Mw, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR UCR 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.333W 1/3W 100mOhm 0/ +150ppm/C