ROHM UCR03EVPFLR330
Res Thick Film 0603 0.33 Ohm 1% 0.2W(1/5W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM UCR03EVPFLR330 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-11-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-3RQFR33V
Res Thick Film 0603 0.33 Ohm 1% 1/10W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ3BQFR33V
Res Thick Film 0603 0.33 Ohm 1% 1/4W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL0603FR-070R33L
Res Thick Film 0603 0.33 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±800ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityRLP73N1JR33FTDF
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 0.33ohm, 1% +/-Tol, 300ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 0.33ohm, 0.2873V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
TE ConnectivityRLP73N1JR33FTDF
描述
UCR FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% 0/ +150ppm/C 330mOhm 0.2W 1/5W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 0.33ohm, 1% +/-Tol, 0,150ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES MOLDED 0603 0.33 OHM 1/4W 1% 150PPM/C SMD
CURRENT SENSE RES, 0R33, 1%, 200 MW; Resistance: 0.33ohm; Product Range: UCR Series; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature Coefficient: 0ppm/°C to +150ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)