ROHM UCR03EVPFLR180
Res Thick Film 0603 0.18 Ohm 1% 0.25W(1/4W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.27%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM UCR03EVPFLR180 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-11-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-3RSFR18V
Res Thick Film 0603 180m Ohm 1% 1/10W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-3BSFR18V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.18ohm, 0.2121V, 1% +/-Tol, 0,300ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRL0603FR-070R18L
Res Thick Film 0603 0.18 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±800ppm/C Pad SMD Automotive T/R