ROHM UCR03EVPFLR150
Res Thick Film 0603 0.15 Ohm 1% 0.25W(1/4W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.64%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM UCR03EVPFLR150 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-11-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
PanasonicERJ3BSFR15V
Res Thick Film 0603 0.15 Ohm 1% 1/4W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL0603FR-070R15L
100mW Thick Film Resistors ±800ppm/℃ ±1% 150mΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP1-2176051-2
Res Thick Film 0603 0.15 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
150 mOhms 1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-3BSFR16V
Res Thick Film 0603 0.16 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
UCR FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% 0/ +150ppm/C 150mOhm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.15ohm, 1% +/-Tol, 0,150ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES MOLDED 0603 0.15 OHM 1/4W 1% 150PPM/C SMD
Current Sense Resistors - SMD 0603 0.15ohm 1% CS-Thk Film AEC-Q200
CURRENT SENSE RES, 0R15, 1%, 250 MW; Resistance: 0.15ohm; Product Range: UCR Series; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature