ROHM UCR006YVPFLR180
Res Thick Film 0201 0.18 Ohm 1% 0.1W(1/10W) 0ppm/C to 300ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-26.13%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM UCR006YVPFLR180 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-11-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
UCR FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±1% 0/ +300ppm/C 180mOhm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 0.18ohm, 1% +/-Tol, 0,300ppm/Cel, Surface Mount, 0201
UCR Series 0201 0.18 O ±1% 0.1 W 0 to +300 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
CURRENT SENSE RES, 0R18, 1%, 100 MW; Resistance: 0.18ohm; Product Range: UCR Series; Resistor Case Style: 0201 [0603 Metric]; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature