ROHM MCR50JZHJ912
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 9100ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR50JZHJ912 符号、封装和 3D STEP 模型。
Introduction Date1996-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-09-01
LTD Date2023-09-01
相关零件
PanasonicERJ-12ZYJ912U
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 9.1 kΩ, 0.75 W, ±5 %, ERJ12ZYJ912U
PanasonicERJ-12ZYJ103U
Res Thick Film 2010 10K Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2010JK-079K1L
Res Thick Film 2010 9.1K Ohm 5% 0.75W(3/4W) 100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2010JK-0710KL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 10kΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2010JK-078K2L
Res Thick Film 2010 8.2K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2010FK-078K66L
Res Thick Film 2010 8.66K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR MCR 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.5W 1/2W 9.1kOhm ±200ppm/C
RES 2010 9.1K OHM 1/2W 5% SMD