ROHM MCR50JZHFLR510
Res Thick Film 2010 0.51 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页3 年前
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR50JZHFLR510 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
相关零件
Yageo GroupRL2010FK-070R51L
510 mOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5125 Metric) Current Sense Thick Film
Yageo GroupRL2010FK-070R5L
750mW Thick Film Resistors 200V ±50ppm/℃ ±1% 500mΩ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2010 0.51 Ohm 1% 1W 100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJC1BFR51U
Res Thick Film 1020 0.51 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
PanasonicERJ12ZQFR47U
Res Thick Film 2010 0.47 Ohm 1% 0.75W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-C1BFR56U
Res Thick Film 1020 0.56 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
描述
Res Thick Film 2010 510mOhm 1% 1/2W ±250ppm/°C Molded SMD Emboss T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.51ohm, 0.505V, 1% +/-Tol, 250ppm/Cel, Surface Mount, 2010