ROHM MCR03EZPJ560
Res Thick Film 0603 56 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
_legacy Avnet
LKR
Future Electronics
3 个月趋势:
-8.40%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR03EZPJ560 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-07-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 56ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 56 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 56ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ-3GEYJ560V
Resistor Thick Film 0603 56 Ohm 5% 1/10W 200ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-3GEYJ510V
Res Thick Film 0603 51 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 51ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
描述
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0603 Case 56 Ohms 5% Tolerance 200 PPM
Res Thick Film 0603 56 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
MCR FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 56Ohm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 56ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603