ROHM MCR03EZPFX27R0
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0603 Case 27 Ohms 1% Tolerance 100 PPM
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
Future Electronics
DigiKey
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR03EZPFX27R0 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-0727RL
Res Thick Film 0603 27 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
SMD Chip Resistor, 27 ohm, 1%, 125 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, Precision
Yageo GroupAC0603FR-0727RL
Res Thick Film 0603 27 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-1327RL
PanasonicERJ3EKF27R0V
Res Thick Film 0603 27 Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 27ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 27ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
CHIP RESISTOR 0603 27 OHM 1/10W 1% 50%
27¦¸ ¡À1% 100mW ¡À100ppm/¡æ 0603 1.6mm*800¦Ìm*550¦Ìm