ROHM MCR03EZPFX18R2
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 18.2ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页5 年前
Future Electronics
DigiKey
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR03EZPFX18R2 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1996-12-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
描述
RES SMD 18.2 OHM 1% 1/10W 0603