ROHM MCR006YZPF1005
Res Thick Film 0201 10M Ohm 1% 1/20W ±250ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页10 年前
Future Electronics
DigiKey
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR006YZPF1005 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-05-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-04-30
LTD Date2021-07-31
相关零件
Yageo GroupRC0201FR-0710ML
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% ±200ppm/℃ 10MΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0201 10M Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0201 10M Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
MulticompMCRE000262
Res Thick Film 0201 10M Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/°C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0201 10M Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0201JR-0710ML
Res Thick Film 0201 10M Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
描述
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0201 Case 10 MOhm 1% Tolerance 250ppm
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 10000000ohm, 25V, 1% +/-Tol, 250ppm/Cel, Surface Mount, 0201