ROHM KTR25JZPF7R50
KTR FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 7.5Ohm 0.333W 1/3W
数据表和文档
3 个月趋势:
-1.04%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM KTR25JZPF7R50 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
PanasonicERJ-14BQF7R5U
Thick Film Low Ohmic Chip Resistor 1210 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-14BQF7R5U
Res Thick Film 1210 7.5 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 6.81 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 8.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1210FR-077R5L
500mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 7.5Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210FR-078R2L
Res Thick Film 1210 8.2 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 7.5ohm, 600V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
RES HIGH VOLTAGE 1210 7.5 OHM 1/3W 1% SMD
7.5¦¸ ¡À1% 333mW ¡À100ppm/¡æ 1210 3.2mm*2.5mm*650¦Ìm