ROHM KTR25JZPF5100
Res Thick Film 1210 510 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页2 年前
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.86%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM KTR25JZPF5100 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
Yageo GroupRC1210FR-07510RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 510Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-14NF5100U
Res Thick Film 1210 510 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupAC1210FR-07510RL
PanasonicERJP14F5100U
Res Thick Film 1210 510 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-U14F5100U
Res Thick Film 1210 510 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 510 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Res High Voltage Thick Film 1210 510 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
Avnet Japan
Res, Auto, Thick Film, 510R, 1%, 1210 Rohs Compliant: Yes |Rohm KTR25JZPF5100
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 510ohm, 600V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR KTR 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.333W 1/3W 510Ohm ±100ppm/C
Resistor, 510R, 1%, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style:1210 [3225 Metric]; Resistance:510ohm; Product Range:KTR Series; Voltage Rating:600V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:330mW; Resistance Tolerance:± 1%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018)