ROHM KTR18EZPJ182
Res Thick Film 1206 1.8K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.04%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM KTR18EZPJ182 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ182V
Res Thick Film 1206 1.8K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P08J182V
Res Thick Film 1206 1.8K Ohm 5% 0.33W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 1.8K Ohm 5% 1/4W ¦200ppm/¦C Molded SMD Paper T/R
Resistor, Thick Film; 1.8 K Ohms; Case 1206; 0.25W; +/-5%; SMD; 200ppm/K; 200V; 0.25W
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1.8kOhm 0.25W 1/4W
PanasonicERJ-S08J182V
Res Thick Film 1206 1.8K Ohm 5% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
KTR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1.8kOhm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1800ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES HIGH VOLTAGE 1206 1.8K OHM 1/4W 5% SMD
Thick Film Resistors - SMD 1206 1.8Kohm 5% High VoltageAEC-Q200