ROHM KTR18EZPF1R00
Res Thick Film 1206 1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Future Electronics
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.06%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM KTR18EZPF1R00 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-06-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 1 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
250mW Thick Film Resistors 300V ±1% ±100ppm/℃ 1Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
RCG Series 1206 1 Ohm 0.25 W ±1 % ±100 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
Yageo GroupRC1206FR-101RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 1 Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
描述
250mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 1Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res High Voltage Thick Film 1206 1 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
1 Ohms 1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, High
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR KTR 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 1Ohm ±100ppm/C
SMD Resistor 1206 1Ω ±1% 250mW ±100ppm/℃
RES, 1R, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 1ohm; Product Range: KTR Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance