ROHM ESR25JZPJ8R2
ESR FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 8.2Ohm 0.667W 2/3W
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+202%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM ESR25JZPJ8R2 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1210 8.2 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1210JR-078R2L
500mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 8.2Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 8.2ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Res Thick Film 1210 7.5 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 7.5 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.0000082ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
RES, 8R2, 5%, 0.66W, 1210, THICK FILM;
8.2¦¸ ¡À5% 1W ¡À200ppm/¡æ 1210 3.2mm*2.5mm*650¦Ìm