ROHM ESR10EZPJ5R1
Res Thick Film 0805 5.1 Ohm 5% 0.4W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.14%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM ESR10EZPJ5R1 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-11-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0805 5.1 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805JR-075R1L
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 5.1Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 5.1 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-135R1L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 5.1ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupAC0805JR-075R1L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 5.1ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 5.1ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
ESR Series 0805 5.1 Ohm ±5% 0.4 W ±200 ppm/°C Anti-Surge Chip Resistor
ESR FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 5.1Ohm 0.4W 2/5W
Thick Film Resistors - SMD 0805 5.1ohm 5% Anti Surge AEC-Q200
RES, 5R1, 0.4W, 150V, THICK FILM, 0805 ROHS COMPLIANT: YES